Výberová káva Brazil Cascavel Verde - ESPRESSO

Nový produkt

ESPRESSO PRAŽENIE

Dátum praženia: 01.02.2023

Pražená výberová káva Brazil Cascavel Verde

Cup score 84
Kvalita NY2
Farma Cooperation Sucafina
Varieta  Rôzne
Nadmorská výška 800 - 1100
Sparacovanie Pulped Natural
Oblasť 

Sul de Minas

Chuťový profil Kakao, oriešky, jablko, mliečna čokoláda, karamel

Viac detailov

5 položky

8,50 € s DPH

8,50 € za 1KG

Detaily

Väčšina brazílskej kávy sa pestuje na obrovských farmách, ktoré sú postavené a vybavené na mechanický zber a spracovanie, čím sa maximalizuje produktivita. Relatívne rovinatá krajina v mnohých brazílskych kávových regiónoch v kombinácii s vysokými minimálnymi mzdami viedla väčšinu fariem k tomu, aby sa rozhodla pre tento typ mechanického zberu pred selektívnym ručným zberom.    

V minulosti táto mechanizácia znamenala, že zber pásov bol štandardom; Dnešné mechanické kombajny sú však čoraz citlivejšie, čo znamená, že farmy môžu pri každom prejazde zberať iba úplne zrelé čerešne, čo je dobrá správa pre špecializovaných výrobcov.    

V mnohých prípadoch a na menej rovných častiach fariem sa môže použiť zmiešaná forma „ručného mechanizovaného“ zberu, kde sa zrelá káva zbiera pomocou derricadeira – druhu mechanizovaných hrablí, ktoré využívajú vibrácie na zber zrelých čerešní. Medzi kávovníkmi je natiahnutá plachta, ktorá zachytáva čerešňu pri páde.    

S pomocou týchto novších, selektívnejších technológií rastie počet fariem, ktoré sa čoraz viac zaujímajú o kvalitu pohárov a sú schopné dodávať ju.  

Táto káva bola vybraná na základe jej ovocného profilu. Vo väčšine prípadov prírodné spracovanie znamená takéto príchute; avšak táto káva môže mať aj určitý prínos Pulped Natural. Prírodné dávky sa budú sušiť na veľkých terasách pod slnkom, zatiaľ čo Pulped Natural sa rozdrví a potom sa uložia do sucha na terasách. V oboch prípadoch bude káva pravidelne hrabaná a obracaná, aby sa zabezpečilo rovnomerné sušenie a čistý profil šálky.