Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií 

OK

Výberová káva Brazil Fazenda Coimbra - ESPRESSO

Nový produkt

ESPRESSO PRAŽENIE

Dátum praženia: 25.10.2021

Pražená výberová káva Brazil Fazenda Coimbra- Campo das Vertentes

Cup score 83,5
Kvalita NY1
Farma Fazenda Coimbra
Varieta  Catuai
Nadmorská výška 900
Sparacovanie Pulped Natural
Oblasť 

Minas Gerais

Chuťový profil Karamelizovaný banán, mliečna čokoláda, palmový cukor, sladké

Viac detailov

6 položky

6,50 € s DPH

6,50 € za 1KG

Detaily

Samuel Reis de Oliveira je synom vidieckeho producenta, ktorý sa narodil a vyrastal v meste Senhora v regióne Matas de Minas. Učil sa od svojho otca, ktorý bol producentom kávy a priekopníkom agrolesníctva v regióne. V roku 1988, keď sa narodil Samuel, vysadil prvý strom vedľa kávovníkov a kúpil niekoľko pozemkov, na ktorých bola neskôr v budúcnosti vybudovaná fazenda. Fazenda Coimbra je jednou z troch fariem, ktoré Samuel prevádzkuje na severe Minas.
Samuel vyštudoval výrobné inžinierstvo, ale čoskoro pocítil vášeň v odbore svojho otca. Motivovaný skúsenosťami, ktoré mal od svojho otca v sadení stromov a kávy, sa pridal k niektorým partnerom a založil spoločnosť pre zalesňovanie AgroVerde. Začal sadiť africké mahagóny, potom banány vedľa Mogna. Keď v roku 2019 zomrel jeho otec, prevzal moc a pokračoval v práci a histórii toho, čo robil, s veľkou láskou a vášňou.

"Je hrdosťou pokračovať v tom, čo sa mi páči a čo miloval aj môj otec". - Samuel

Na Fazende pracuje 15 stálych zamestnancov, ale počas žatvy zamestnajú až 60 ďalších pracovníkov, aby uľahčili prácu na Fazende. Celá úroda je manuálna, kvôli zlému povrchu a svahov v pohorí.
Pretože neexistuje partnerstvo so žiadnym družstvom, pred 2 rokmi vytvorili združenie výrobcov. Prostredníctvom nej si môžu vymieňať informácie, organizovať stretnutia, zvyšovať predaj a organizovať návštevy fariem. Podľa Samuela to zvýšilo kvalitu kávy a motivovalo mnohých výrobcov. Samuelovým cieľom tiež nie je veľmi zvýšiť jeho produkciu, skôr zvýšiť kvalitu jeho kávy.

Vo Fazenda Coimbra je ochrana životného prostredia ústredným bodom ich programu. Mať les vedľa kávy bolo presne jedným z hlavných problémov Samuelovho otca, keď si uvedomil úbytok lesa v Brazílii aj v zahraničí. Pre nich je príroda a drevo niečím hodnotným. Všetky pramene sú zachované a v lese žije množstvo miestnych druhov a pestujú sa tu rastliny, ktoré spoločne pomáhajú obnoviť rovnováhu životného prostredia.


„Chcel by som ľuďom povedať, aby nás spoznali, pretože obrázky úplne nereprezentujú skutočný pocit a pochopenie toho, ako sa káva vyrába. Chcel by som vytvoriť túto kultúru pre výrobcov všeobecne, rozširovať agrolesníctvo “. - Samuel