Peru - Wayu

  • Vypredané
Peru Wayu - 100% arabica, výberová káva od slovenskej pražiarne

popis_peru_wayu

Hmotnosť: 250 g
PRAŽENIE: ESPRESSO
Availability: Vypredané

7,00 €

27,94 € kg

S DPH
Categories:
Guaranteed Safe Checkout

Názov Wayu znamená v kečuánčine "ovocie". Ovocný charakter tohto naturálneho lotu hovorí sám za seba!

Táto zmes, ktorá sa zberá a spracováva v nadmorskej výške 1995 - 2300 m n. m., sa skladá zo žltých odrôd caturra a bourbon. Čerešne sa pestujú na ploche 50 ha v okresoch Chontalí a Pomahuaca v Cajamarca.

Výrobcovia z tejto komunity, ktorí sú súčasťou skupiny Perfiles Coffee Group, spolupracujú na zavádzaní správneho riadenia farmy s technickým poradenstvom, ktoré im poskytuje ich združenie. Ich spoločným cieľom je vyrábať aromatickú kávu najvyššej kvality s krémovým telom a jasnou kyslosťou.

Na výrobe tohto lotu sa podieľa mnoho tvárí. Poľnohospodári, ktorí prispeli svojou kávou, sú:

Hidalgo Correa Pérez, Orlando Belisario Núñez Malca, Efraín Romero Padilla, Roger Edwin Quispe Villacorta, Victoriano Idel Medina Villacorta, Elver Lozano Cabanillas, Henrry Mendoza Torres a Adolfo Mendoza Medina.


Perfiles Coffee je súčasťou spoločnosti Eleva Finca od roku 2019. Pracujú v oblastiach s veľkým potenciálom pre výberovú kávu - vzhľadom na typ pôdy, klimatické podmienky, odrody a správne poľnohospodárske postupy. Farmy výrobcov sa nachádzajú v okresoch Jaén, Chontali, Sallique, Pomahuaca, Las Pirias a Colasay.

Organizácia sa usiluje o blaho pestovateľov kávy a ich komunít. Poľnohospodárom vypláca spravodlivé ceny a poskytuje im technické poradenstvo. Ponúkajú tiež programy odbornej prípravy v oblasti hnojenia a pozberových procesov, čím pomáhajú pestovateľom ešte viac zvýšiť kvalitu ich kávy.

Tieto kávy sa zbierajú v období od marca do novembra a ich čerešne sa zbierajú selektívne ručne.

 

odporúčame

Registrácia nového účtu

Máte používateľský účet?
Prihlásiť sa alebo obnoviť heslo